Jak bezpečně přestěhovat drobnosti?

Při každém stěhování se najde velké množství drobných předmětů, které je třeba také přestěhovat, nejlépe samozřejmě tak, aby se nepoškodili. Ač se to na první pohled nezdá, tyto drobnosti mohou po naskládání do krabice vážit dohromady i několik desítek kilogramů.

Je nutné použít speciální krabice na stěhování, které jsou vyrobeny z pevného kartonu. Jejich nosnost dosahuje až 45 kg! Stěhování jsou také uzpůsobené připravenými odnosnými otvory. Rozměry krabic na stěhování jsou stanoveny tak, aby se dali přenášet jednou osobou.

Předměty v krabicích je ale nutné jednotlivě zabalit, aby se při převozu vzájemně nepoškodili. Použít můžete bublinkovou folii, balící papír, kartonovou střiž, polystyrenová fixační tělíska, ale také klasicky zmačkané noviny. Záleží na tom, jaké předměty v krabicích stěhujete.

Alternativou ke kartonovým krabicím mohou být také PVC přepravky, nejčastěji vyráběné v modelové řadě s rozměry 600*400 mm. Pro stěhování se používají nejčastěji přepravky s rozměry 600*400*400 mm, které mají nosnost až 40 kg. Často se také používají klasické přepravky na ovoce, které ale unesou do 15 kg.

Napsat komentář