Stěhování na Jičínsku

Začneme trochou historických informací. Pokud bychom se chtěli vrátit do doby, kdy byl Jičín založen, museli bychom se vrátit na konec 13. století. Jičín byl dle doložených informací založen (jako královské město) přibližně v letech 1297 – 1304. Označení „Královské město“ zůstalo Jičínu až do roku 1337. V následujících letech bylo město ve vlastnictví několika šlechtických rodů – Vartenberků, Trčků z Lípy a Smiřických

Atraktivní místo nejen pro turisty

O historii města by bylo možné napsat román, ale to není cílem tohoto článku. Pouze jsme vám chtěli přiblížit lokalitu, která jistě stojí za shlédnutí stejně jako další města a oblasti Východních Čech. Jičín lze bez jakéhokoliv váhání označit jako kulturně-historické město. Z hlediska turistiky je pro Jičín velkou výhodou fakt, že je obklopený nádhernou přírodou Českého ráje. Kromě přírody je dalším lákadlem pro návštěvu Jičína i odkaz vojevůdce a politika Albrechta Václava Eusebia z Valdštejna, a také loupežník Rumcajs a jiné pohádky, které každoročně ožívají v rámci známého festivalu Jičín – město pohádky.

Stěhovací služby

Nyní už znáte důvody, proč si vybrat Jičín (případně jeho blízké okolí) jako místo svého pobytu. Protože se změnou místa vždy souvisí stěhování jistě oceníte náš tip na profesionální stěhovací firmu, která v této lokalitě působí. Jedná se o firmu Stěhování bez dřiny, která nabízí službu Stěhování Jičín, zajišťující komplexní služby jak pro domácnosti, tak i pro firemní zákazníky.

Ať už se chystáte stěhovat do Jičína, v rámci města Jičín, nebo mimo toto okresní město, vyzkoušejte služeb firmy Stěhování bez dřiny, uvidíte, že stěhovací akce může být jednoduchou a bezproblémovou záležitostí. Se stěhováním v Jičíně má již dlouholeté zkušenosti a celou řadu kladných referencí.

Napsat komentář