První stěhovací firma?

Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, první „stěhovací firmu“ je možné hledat již v pradávné době. Je to dáno tím, že stěhování je přirozená činnost, která jde s člověkem po celou dobu jeho bytí. Lidé během svého vývoje neustále hledali a hledají jiná a lepší místa pro svůj život. Toto hledání s sebou přináší i stěhování věcí z místa na místo.
Protože ne každý má předpoklady na to, aby mohl bezpečně přestěhovat svůj majetek, začali se na tyto služby specializovat jedinci a posléze i firmy.

Jak je to se stěhováním dnes?

Od dob prvních stěhováků nebo lépe řečeno stěhováků a stěhovacích koní se toho mnoho změnilo. Podstata věci je ale stále stejná. Přesun vybavení našeho obydlí z místa na místo. Pokud možno vlastního vybavení. Někteří stěhují i to, co patří druhým a to už je jiné „řemeslo“.
Pevně věříme, že stěhování jako takové jen tak nezmizí, alespoň ne v našich zeměpisných šířkách. Toto krásné řemeslo by si to jistě nezasloužilo. Ne každý má možnost během své práce poznat takové množství lidí různých profesí jako stěhováci. Jeden den stěhujete kominíka, druhý den profesora z univerzity, třetí den politika, poté paní učitelku… A právě v tom je krása této profese, díky které zcela zapomenete na fyzickou náročnost, kterou stěhování vyžaduje. Bohatost a rozmanitost lidí, jejich úrovně vzdělání, vnímání světa, jejich prožitky, radosti i strasti, jejich procítění se světem – to jsou hlavní důvody, proč nabízíme stěhovací služby a proč nás naše práce tolik baví.

Stěhováním se zabýváme již spoustu let. Nejdůležitější na tom všem je to, že tuto práci milujeme ačkoliv je fyzicky velmi náročná. Nikdy neděláte stejnou práci, nedocházíte na stejné místo a tudíž Vás ta práce nemůže nikdy obtěžovat. Milovat svoji práci považujeme za stejně důležité, jako milovat svoji rodinu.

Stěhování v rámci celé republiky

Kromě toho, že poznáváme neustále nové lidi, máme i možnost se každý den podívat do jiné oblasti naší republiky. Poznávat různé kraje a zvyky, to je dalším důvodem, proč se naší práci věnovat naplno. Ať už se jedná o stěhování na horách, velkých městech či menších vesničkách, vždy se setkáte s něčím novým, co obohatí nejen váš pracovní, ale i soukromý život a pohled na svět.

Které lokality máme oblíbené? Je jich velmi mnoho, ale máme-li vybrat konkrétní příklady, pak jsou to např. stěhování Trutnov, Liberec, Jablonec, stěhování Jičín, Hradec Králové, Pardubice, stěhování Hořice a mnohé další.

Asi se Vám to bude zdát divné, ale věříme, že i v nových generacích se najdou lidé, kteří budou milovat to, co dělají a pokud ano, tak je velký předpoklad, že tuto práci budou dělat více než dobře. Dokonce si myslíme, že za těchto podmínek jde dělat svoji práci luxusně. Nikdo nemůže nahradit pocit spokojeného zákazníka, který Vám sám od sebe poděkuje. V tu chvíli vzniká víc než slušný vztah, je to oboustranná úcta, na které je založeno většinové dění na tomto světě.

Napsat komentář