V obci, v okrese, mimo okres…

S koronavirem bojujeme již rok. Aktuálně se nacházíme v situaci, která je nejvíce zatěžující pro náš zdravotní systém. Jak se z toho dostat? Otázka, na kterou nemáme jednoznačnou odpověď. Nyní vláda zkouší tvrdá opatření, která omezují pohyb nás všech jak mezi okresy, tak i mimo obec, ve které máte bydliště.

Tento stav by měl být platný na tři týdny, s tím, že započal od 1.3.2021. Jestli to je správný způsob, nebo by šel upravit i do vhodnější podoby, která by například umožňovala více pohybu na čerstvém vzduchu i mimo obec, to ukáže až čas.

Následky už nyní jsou významné a mohou být ještě horší jak v souvislosti s onemocněním koronavirem, tak i narušenou psychikou lidí, nedostatečným pohybem u všech věkových kategorií a ztrátu kontaktu ve své věkové skupině u dětí.

Jak je to u nás stěhováků?

Víceméně stále stejné, jako před tímto omezením ze strany vlády. I nadále nabízíme své stěhovací služby, pouze musíme mít při cestách potřebné dokumenty, které vyžadují policejní kontroly.

Hygienická opatření dodržujeme již dlouhodobě, protože je v našem vlastním zájmu, abychom se této nákaze vyhnuli a tím ochránili nejen sebe, ale i své okolí, spolupracovníky, zákazníky, rodinné příslušníky.

Legrace i v té nejtěžší době

A co nám všem tedy zbývá. Pokusit se potěšit maličkostmi, v rámci možností si z celé té situace umět udělat i legraci, ikdyž to často k smíchu rozhodně není. Ale pro nemocné i zdravé je důležitá psychická kondice, tak na to mysleme a nepropadejme negativním myšlenkám.

Napsat komentář