Vybíráme vhodnou stěhovací firmu

Představte si tu situaci. Čeká vás stěhování a vy si chcete vše nechat zajistit přes stěhovací firmu. Abyste se nenechali napálit, je dobré si pohlídat několik záležitostí. O nich se zmíníme v dnešním článku.

Pokud nemáte doporučení od známých a firmu jste si našli například skrze inzerci či přes internetové vyhledávače, pak si vše důkladně zkontrolujte. Začít je třeba již při prvním kontaktu (telefonický rozhovor, emailová komunikace atp.) Z komunikace si můžete sami udělat svůj obrázek o tom, zda o vás má dotyčná firma opravdu zájem či nikoliv. Pokud ano, bude se od vás snažit zjistit maximum informací, aby měla dostatečnou představu o tom, o jakou stěhovací akci se jedná. Stěhovací firma s dlouholetou praxí ví, jaké problémy se mohou naskytnout a tak si vše dopředu ověří. Ve většině případů vám rovněž poradí, jak nejlépe postupovat, což dokáže ušetřit nemalé peníze. Závěr je jednoduchý – musí být znát zájem o vás jako o nového zákazníka.

Jaký význam mají kladné recenze na stránkách firmy?

Je hezké, když se firmy prezentují kladnými recenzemi na svých stránkách, ale je otázkou, jakou váhu tyto recenze mají. Ve většině případů velmi malou. Málokdo si zveřejní na svých stránkách negativní recenzi, takže je více než pravděpodobné, že se zde objeví pouze ty, kde se firma chválí…

Jak tedy postupovat?

Kvalitní stěhovací firma bude působit na trhu velmi dlouho. Průměrné či dokonce podprůměrné firmy mají velmi malou šanci se na trhu udržet. Zjistěte si tedy, jak dlouho je firma aktivní v oboru. Dále se informujte o tom, jaké zakázky (stěhování firem, stěhování domácností atp.) měla firma ve Vašem okolí za poslední období a požádejte je o kontakt na zodpovědné osoby. Ty se pak pokuste oslovit s dotazem, jak byly s danou firmou spokojeni. Tyto informace jsou již cenné a pomohou Vám ve finálním výběru.

Cenová kalkulace – pozor na hodinové sazby

Dopředu si připravte seznam několika věcí – kdy chcete akci realizovat, co vše budete chtít přestěhovat atp. Tyto údaje bude firma potřebovat pro stanovení co nejpřesnější cenové kalkulace. V ideálním případě to bude spojené s osobní obhlídkou, kde firma zjistí, zda v objektu nejsou nějaké překážky a určí tak pracovní skupinu včetně potřebného vybavení a odpovídajícího vozu. Je důležité, aby vše naplánovala firma a měla za vše odpovědnost.

U cenové nabídky by Vám měla firma poskytnou cenové rozmezí, tedy minimální a maximální hodnotu za provedenou službu. Pokud se bude firma ohánět, že je těžké stanovit dopředu přesnou cenu, raději poděkujte a zkuste štěstí jinde. Takové firmy většinou ochotně sdělí výši hodinové sazby, která nemusí na první pohled nic vypovídat a následně se jen těší na zakázku, kde si odpracují tolik hodin, kolik potřebují… Takto opravdu NE! Zkušená firma ví, co daná zakázka bude obnášet a daný rozsah Vám ochotně sdělí.

Výhodou je samozřejmě i to, pokud Vám firma nabídne uzavření smlouvy, kde jsou vyspecifikována práva a povinnosti obou stran včetně maximální možné cena za provedení stěhovací akce v uvedeném rozsahu.

Věříme, že Vám tento článek pomůže s výběrem a že se pokud možno setkáte vždy jen s těmi poctivými stěhováky!

Napsat komentář