Dvakrát měř, jednou zkoumej…

Co jsme chtěli naznačit názvem dnešního článku? Že i v naší stěhovací oblasti je hodně důležitá příprava. Rozhodně to není tak, že si někdo objedná stěhování, my tam přijedeme, naložíme věci do auta, odvezeme na místo určení a nashledanou… Tak snadné to opravdu není. Důležité je všechno dopředu naplánovat, eliminovat možná rizika a zajistit bezproblémový chod stěhovací akce, ať už se stěhujete kdekoliv – v Jablonci nad Nisou, Náchodě, Praze či Brně, v zimě nebo v létě, v noci nebo přes den…

Plánování je základ

Tuto fázi rozhodně nikdy nepodceňujte a pokud se rozhodnete pro stěhování na vlastní pěst, pak si na to uspořte potřebnou dávku času, ve finále se vám to jistě vyplatí. Kulový blesk (myslíme tím samozřejmě stěhování v oblíbeném filmu dvojice Smoljak – Svěrák) byla také řádně promyšlená akce 🙂 V den D musí být jasně stanoveno, co se bude stěhovat a kam, jaké jsou potřebné obalovací materiály, kudy bude možné stěhovat (např. zda nejsou nějaké překážky, kudy se neprojde s rozměrnějšími věcmi atp.). Stejně tak je důležité zajistit stěhovací vozidlo a nezapomenout ani na to, abyste měli připraveno vhodné parkovací místo. Na to se někdy zapomíná a pak můžete být jen překvapeni, že před vaším domem či bytem najednou není nikde volné místo a už je tu problém, který může narušit zdárný chod stěhovací akce.

Nechte to na nás stěhovácích

V neposlední řadě byste měli mít k dispozici odpovídající pracovní skupinu, která vám s celou akcí pomůže. To je tedy za předpokladu, že si budete stěhování zajišťovali sami. V druhém případě, když se obrátíte na stěhovací firmu, tak se o některé věci nemusíte vůbec starat, ovšem neplatí, že se nebudete podílet na plánování, právě vaše slovo má nejvyšší váhu a zástupce stěhovací firmy s vámi bude potřebovat vše dopředu zkonzultovat, včetně případné osobní obhlídky. Nicméně budete spíše vedeni, takže se na nic nezapomene, nebojte.

Stále si myslíte, že je stěhování jednoduchou záležitostí, že to může dělat každý? No my si to nemyslíme, hlavně za předpokladu, že chcete odvádět kvalitní a stoprocentní práci, aby byl zákazník – tedy vy – maximálně spokojený.

Napsat komentář