Jak jsme se stěhovali z Pardubic

Uff, už je to naštěstí za námi. Nakonec to nebylo ani tak hrozné, jak jsme si na počátku mysleli. Pardubice nám byly hezkým domovem, ale život to chtěl jinak, tak jsme se přesunuli do Liberce. Věříme, že i tady bude celá naše rodina spokojená, první dojmy jsou více než dobré, prostředí je tu nádherné, už se těšíme na první výlet na Ještěd… Ale pěkně od začátku.

Nás bude stěhovat firma!

Na stěhování jsme se připravovali poměrně dlouhou dobu. Od první chvíle jsme však měli s manželem jasno v jedné věci. A to, že to nebudeme dělat sami. Nemáme na to čas, vybavení a shánět si posily, nákladní vozidlo atd. v případě, kdy se stěhuje tak daleko, to jsme rozhodně nechtěli. My měli jasné představy, co se bude stěhovat, co naopak ve starém bytě necháme, takže zadání bylo poměrně jasné. Z toho všeho tedy vyplynulo jediné, že jsme stěhování zadali odborné firmě. Přecijen, když bydlíte v bytě, tak ve svém okolí často vidíte, že se někdo stěhoval, takže první kroky vedly právě k sousedům, kteří tuto záležitost řešili. A rozhodně jsme toho nelitovali. Právě díky tomu jsme totiž dostali kontakt na firmu Stěhování bez dřiny, s kterou jsme se následně spojili.

První dojem rozhodnul

Už z prvního telefonického rozhovoru bylo jasně znát, že tato firma to se stěhováním myslí vážně. Není to jen parta chlapů, kteří mají nákladní vozidlo a jdou to zkusit v daném oboru. Pan majitel nás vyslechl, ihned si představil naši situaci a s využitím několika doplňujících dotazů jsme si vše poměrně rychle ujasnili. Následně jsme vyplnili nezávaznou poptávku na jejich stránkách, která se stala podkladem pro vyhotovení cenové nabídky. I tu nám pan majitel vysvětlil a zároveň zdůraznil, že je to cena konečná za námi specifikovanou akci. Z referencí, které jsme si předtím ověřili, víme, že tato slova rozhodně platí. A přesně jak bylo domluveno, tak se i stalo. Žádné další poplatky nám účtovány nebyly, prostě dohoda byla jasná a obě strany to do puntíku splnily. Kéž by to tak bylo u všech firem, s kterými jsme se dostali do styku… no, to je na jiné vyprávění.

Kulový blesk

Jak jinak nazvat naši akci, nežli podle slavného českého filmu. Takže zadání bylo předáno, vzájemně jsme se domluvili na termínu, který nám nejvíce vyhovoval, a pak už se jen čekalo na den D. Vzhledem k tomu, že jsme se stěhovali z bytového domu, bylo třeba, abychom v tento den zajistili parkovací místo pro stěhovací vozidlo. Stěhováci dorazili do Pardubic s předstihem, a pak už se to rozjelo. Byla radost se na to dívat. Upřímně, když věci nemusíte nosit, tak vám to opravdu přijde, jako by to nic nebylo, zkrátka „bez dřiny“. Ale ono to je o zkušenostech a vybavení. I přesto to je náročné řemeslo, když jsme se s pracovníky bavili a zjistili, že dělají i akce typu stěhování zámků či hradů, trezorů atp., tak je zřejmé, že i přes dobré vybavení dá taková stěhovací akce dost zabrat. Naloženo máme a nyní hurá směr Liberec. Stejně jak nakládka, tak i vykládka proběhla tak, jak jsme si představovali.

Na závěr jsme našim milým stěhovákům poděkovali za super práci a pokud se ještě někdy budeme stěhovat (ikdyž to proběhlo bez problémů, tak doufáme, že už se nás to týkat nebude), tak určitě s využitím služeb této skvělé stěhovací party.

Napsat komentář