Zima ustupuje…

Letošní zima byla dlouhá, což s sebou přináší samozřejmě klady i zápory. Sníh se držel a někde ještě stále drží i v nižších polohách, takže děti si jistě užily sněhu na plné obrátky. Nechceme nic zakřiknout, ale poslední vývoj počasí naznačuje, že zima je na ústupu a sníh z nižších poloh brzy zmizí. To může být pro někoho dobrá zpráva, zvlášť, pokud se ho týká stěhování.

Necháme to na jaro

Ze zkušeností víme, že v zimním období se chuť na realizaci stěhovacích akcí snižuje, tedy až na případy, kdy to zkrátka nelze oddálit. V ostatních případech lidé často čekají na teplejší počasí, kdy nebude na silnicích a v ulicích sníh či námraza. Může to být strachech z komplikací či možnosti poškození stěhovaného vybavení. Tady je na místě upozornit na skutečnost, že odborné stěhovací firmy, které vědí, jak mají svoji práci dělat, mají zkušenosti i v těchto zhoršených podmínkách a vždy dělají maximum pro to, aby veškeré věci dopravili na místo určení bez jediného škrábance či karambolu. Zkrátka mají odpovídající vybavení a moc dobře vědí, jak postupovat při manipulaci a převozu, ať už se to klouže, nebo ne.

Sluníčko odstartuje plánování

Při pohledu z okna je vidět, že sluníčko již začíná mít svoji sílu, a tak je na čase se připravit na jarní období. Tím, že se zlepšily podmínky, tak mnoho lidí začíná řešit i své plány týkající se bydlení. Možná to znáte z vlastní zkušenosti, nebo ze svého okolí. Když například stavíte rodinný domek, tak si vše často plánujete tak, aby se stěhování realizovalo za dobrých podmínek, takže nejdříve na jaře, často během léta.

Pokud ještě nemáte sepsaný sumář věcí, které budete chtít přestěhovat, je dobré si jej připravit a následně oslovit firmu s termínem, kdy by to pro vás bylo nejvhodnější. Společnými silami pak celou akci naplánujete. U poctivých stěhováků, kteří dělají svoji práce dobře, poznáte, že vše směřují k tomu, abyste byli spokojeni hlavně vy, dotazují se na podrobnosti, zkrátka chtějí vědět o vaší akci co nejvíce, aby vám mohli nabídnout odpovídající řešení a připravit nabídku, která je konečná. Na toto pozor, často může cena působit lákavě, ale pokud se neujistíte, že je to cena konečná, můžete se na konci stěhování nemile podivit, že došlo k navýšení, takže původně levná firma vyjde dráž, než konkurence…

Ať už se chystáte stěhovat, nebo ne, užívejte konce zimy, letos snad musí být spokojení i ti, kteří ji mají rádi, protože si ji mohli užít dostatečně a vyrazí-li ještě nyní na hory, tak tam stále jsou dobré podmínky pro zimní aktivity.

Napsat komentář