Jak na firemní stěhování?

Pokud se věnujete stěhování jakožto svému řemeslu, pak to není pouze o akcích typu přestěhování bytové jednotky 3+1, stěhování rodinného domu atp. Tyto akce bereme jakožto „menší“, samozřejmě z obecného hlediska, není tomu tak dávno, co jsme stěhovali v Liberci jednu velkou vilu a to už do menších akcí moc nespadalo. Další skupinu zákazníků tvoří firmy. Buď se mohou stěhovat kompletně, nebo jen kanceláře či sklady. Mezi nejrozsáhlejší stěhovací akce pak patří muzea, archivy, zámky, úřady, školy či nemocnice. To vše spadá do náplně naší práce.

Kdy stěhovat?

Zpět k firmám. Když se vám do rukou dostane poptávka na stěhovací akci pro firemního zákazníka, pak je poměrně podstatné to, kdy se vše bude realizovat. U firem je velmi důležité, aby se co nejméně omezil jejich provoz. Takže v tomto případě je třeba vyhovět a stěhovat o večerech, v noci, nebo o víkendu. Zkrátka v době, kdy se to nejvíce hodí dané firmě. Jsme tu pro zákazníky a jestliže je potřeba realizovat akci v „netradičních“ termínech, pak je to bez debaty. My víme, jaké jsou starosti okolo samotného stěhování a když by do toho firmy měly řešit i to, že nebudou moci dělat to, co je živí, tak je to dvojnásobný stres. To ale nechceme, my chceme, aby vše proběhlo hladce a zákazník/firma byl spokojený po všech stránkách.

Takže v tomto máme jasno. Pak už je třeba si jen upřesnit co a kam se bude stěhovat, jaké obalové materiály budou potřeba, zda si část věcí zabalí sami pracovníci firmy, nebo se o vše kompletně postaráme sami atd. S ohledem na upřesnění poptávky pak bude zvolena i pracovní skupina a nákladní vozidlo, které pojme požadovaný objem.

Myslete i na „drobnosti“

Jednou z dalších věcí, kterou je třeba ověřit před samotným dnem D je to, aby bylo před budovou, kde se bude nakládat zajištěno i volné parkovací místo. Stejně tak tomu musí být i v místě vykládky. Takže je-li třeba mít určitá povolení, která toto zajistí, tak i zde je nutné na to myslet s dostatečným předstihem. Možná si říkáte, že to je zbytečné, ale opak je pravdou. My se při své práci setkáváme s různými případy, kdy zákazníci zpětně volají, že firma, kterou si vybraly neodvedla svoji práci dobře, případně vůbec nedorazila. A ono i volné parkovací místo může být problém hlavně u větších měst jako jsou Hradec Králové, Pardubice, Praha, Brno, Liberec… Pro hladký průběh zkrátka musí být vozidlo přistaveno co nejblíže ke stěhovanému objektu. V opačném případě by to akci zdrželo a mohlo by to mít vliv i na celkovou cenu stěhování – to vše zcela zbytečně, protože to je možné zajistit dopředu.

 

Napsat komentář