Jak si usnadnit stěhování

Přestěhovat se je záležitost, která ve většině z nás vyvolává spíše negativní reakci. Často je to ale z důvodu, že se snažíme věci vyřešit sami bez větších znalostí daného oboru. V tomto případě se pak ani nedivíme, že se obecně uchytilo tvrzení, že je lepší vyhořet, než se přestěhovat. Ve skutečnosti tomu tak rozhodně není a to nejen v případě, kdy vše svěříte do rukou stěhovací firmy, ale i v případě stěhování svépomocí nemusí být záležitost tak stresová.

Opravdu je pro vás výhodné se stěhovat svépomocí?

Vše je o pravidlech a postupech a samozřejmě o vhodném vybavení. Pokud si nejste jisti, že máte takové vybavení, které zaprvé ochrání vaše zdraví a za druhé i vybavení, které potřebujete přestěhovat, nechte danou stěhovací akci na profesionály. Stejně tak si dopředu promyslete, kolik času vám stěhování zabere a zda pro vás nebude výhodnější, věnovat se vlastní práci a ve skutečnosti spíše ušetřit. I takové paradoxy nás v životě potkávají. Neřešíme totiž dvě strany mince a vidíme jen výdaje pro cizího, aniž bychom si porovnali, že záležitost budeme řešit sami (případně se známými) v čase, který jinak můžeme věnovat své práci či čemukoliv jinému, takže tím vlastně také rostou náklady. Když si stěhování necháte zajistit od firmy, zaplatíte její čas, ale ten svůj můžete využít k tomu, že si vyděláte více, než když byste v daném čase stěhovali své vybavení. Nehledě na to, že musíte samozřejmě platit i pohonné hmoty, občerstvení pro své pomocníky atd.

Cest, jak si usnadnit stěhování je celá řada. Důležité je mít u sebe vhodné obalové materiály. Co jde dát do krabic či přepravek, tak efektivně vyskládat. U křehkých věcí doporučujeme označit krabici, aby každý věděl, že s ní má zacházet velmi opatrně a nejlépe vyznačit i směr, jak krabici nést, aby nedošlo k jejím otočení a tím poškožení věcí umístěných uvnitř krabice.

Využijte výtah

Možná vám to přijde úsměvné, ale stává se i to, že si lidé stěhují věci po schodech a přitom mají k dispozici výtah. Podívejte se, jaká je nosnost výtahu a to, co lze „převézt“ touto cestou, tak do něj naskládejte. Samozřejmě, že ne vše se do výtahu vejde, ale každý přesun dolů po schodech a poté zpět nahoru ubírá síly, kterých není nikdy dost. Máte-li pak před sebou ještě stěhování těžších předmětů, jistě se vám ušetřená síla bude hodit.

To je jen namátkou pár věcí, na které je dobré si dát pozor. Nicméně platí, co jsme již zmínili. Dobře si promyslete, co je pro vás opravdu výhodné.

Napsat komentář