Kdo se stěhuje rád?

Myslíte si, že existuje na světě někdo, kdo může tvrdit, že má rád stěhování, tedy lépe řečeno, že se rád stěhuje? Moc takových lidí asi nebude. Vždyť si stačí jen uvědomit, co všechno stěhování přináší. Změnu prostředí, sousedů, známých… A to nemluvíme o samotném stěhovacím procesu, kdy musíte vše sbalit, demontovat…zajistit převoz stěhovaného vybavení a následně i vykládku v místě určení. Opravdu toto někdo může vyhledávat? Dobrovolně?

Samozřejmě nikoho neodsuzujeme, naopak. Jen by nás zajímalo, co je na častém stěhování tak oblíbené. Někdy to člověk nemůže ovlivnit, ale aby ho to i bavilo? Spíše asi bude převládat druhý postoj, kdy se chceme usadit pokud možno na jednom místě, ikdyž to může být v dnešní době problém zejména z pracovního hlediska, kdy je často velmi složité sehnat práci v místě bydlení. Pokud by otázka zněla jinak, tedy Komu stěhování nevadí, tak věřím, že zde už by bylo zastánců více. Přecijen je rozdíl, jestli mi něco nevadí, nebo to mám rád. Osobně mi stěhování také nevadí, ale nevyhledávám to a rád zůstávám na jednom místě delší dobu, už i kvůli rodině, přátelům…

Když stěhovat, tak s firmou

Důvodů, proč se lidé stěhují je celá řada. Nyní asi „vítězí“ pracovní důvody, stěhování kvůli studiím, rodinné důvody, ale i finanční důvody. Ať už je to jakkoliv, z mého pohledu je snazší si na stěhování zajistit kvalitní stěhovací firmu, než se stěhovat svépomocí. Proč právě tato volba? Je to jednodušší, bez stresu, dřiny a rizika, že se něco stane stěhovanému vybavení, nebo v horším případě i mně či mým pomocníkům, kteří se dobrovolně ve svém volnu zapojili do mé akce. Ve finále to ani není o tolik dražší záležitost, ačkoliv to může na první pohled tak vypadat. Ale to je obecný problém, kdy lidé málokdy počítají všechny výdaje s tím spojené. U firmy je to jednoznačné, zaplatíte určitou částku a to je vše. U stěhování svépomocí ale často počítáte max. s náklady na přepravu, ale ne další výdaje a věřte, že i čas váš a vašich známých má vysokou hodnotu.

V každém případě platí, že nic se nemá přehánět, takže pečlivě zvažte své možnosti a nikdy nestěhujte těžké věci v nedostatečném počtu lidí či s nevhodným stěhovacím vybavení. Zdraví je jen jedno.

Napsat komentář