Stěhování pianina

Stěhování hudebních nástrojů je poněkud specifickou záležitostí. Je třeba zvolit vhodnou pracovní skupinu, odpovídající stěhovací vybavení a potřebné nákladní vozidlo, které nabídne dostatečný prostor k samotnému převozu hudebního nástroje. Jak podobná akce probíhá? Troufli byste si na tuto stěhovací akci sami? Myslíme si, že ne. Právě tento typ stěhovací akce je ukázkou toho, že je mnohem vhodnější se obrátit na profesionální stěhovací firmy. Budete tak mít jistotu, že se s vaším hudebním nástrojem nic nestane a zároveň, že si nepoškodíte ani nic dalšího ve své domácnosti, případně své zdraví.

Nezáleží na tom, zda se jedná o nový hudební nástroj, nebo nějaký již starší typ. Mimochodem, pokud uvažujete o novém hudebním nástroji (v tomto případě hovoříme o pianinu, pianu či klavíru), můžeme doporučit společnost CMI Melodia a.s., která provozuje internetový obchod Cmias.cz a zároveň vlastní i obchodní dům s hudebními nástroji CMI plaza v Hradci Králové. To jsme ale trochu odbočili od našeho tématu, kterým je stěhování pianina resp. klávesových hudebních nástrojů, což je asi nejčastější případ.

Stěhovací vybavení

Jistě pochopíte, že to není jen o tom, že se sejde parta lidí, vezme piano do rukou a hurá s tím do auta. Takto to opravdu nefunguje a je to rozhodně špatně! Takže tímto způsobem takto cenný hudební nátroj zcela určitě nestěhujte. U klavíru či piana je vhodné zajistit aspoň čtyři pracovníky, kteří budou vybavení potřebnými doplňky, zejména pak popruhy. Pianino je dobré dopředu zajistit s pomocí obalových materiálů, aby se při stěhování neponičilo. Stěhování piana není věda, ale je třeba dodržet základní pravidla a postupy, aby se nikomu a ničemu nic nestalo.

Pokud se ve svém okolí poohlédnete po nabídce stěhovacích firem, jistě narazíte na někoho, komu budete důvěřovat a dohodnete se s ním, aby celou akci zajistil. Stěhovacích firem je poměrně mnoho, ale ne vždy jsou nabízeny zcela profesionální a odpovídající služby, na to pozor. Firmu si dopředu trochu prověřte, nejlépe přes reference. Nezáleží na tom, zda se jedná o Liberec, Prahu, Brno či České Budějovice. Vždy se najdou dobré i špatné firmy, tak to zkrátka je a asi s tím nic nenaděláme. Na druhou stranu je dnes poměrně dost možností na to si o jakékoliv firmě zjistit potřebné informace, dříve nežli s nimi sepíšete nějakou smlouvu či dohodu.

Napsat komentář