Koupě či prodej piana?

Máte v rodině piano či křídlo? Budete jej prodávat, nebo vás naopak čeká nákup tohoto úžasného hudebního nástroje? Ať chcete nebo ne, budete muset řešit i problém ohledně jeho stěhování na místo určení. U nákupu nového piana je šance, že vše zařídí prodejce (pokud se jedná o nákup nového nástroje). V ostatních případech to nejspíš padne na vás…

Vzhledem k tomu, že se jedná o cenný hudební nástroj, pak doporučujeme zapomenout na možnost stěhování svépomocí. Ačkoliv se to nezdá, riskujete poškození nástroje, případně zdravotní komplikace pracovníků z důvodu nesprávné manipulace. A to jsou věci, které se nevyplatí. Vezměte si, že sice můžete piano přestěhovat a tím ušetříte za práci stěhováků, ale pokud jej poškodíte, pak se cena za jeho opravdu může vyšplhat do zcela jiných rozměrů.

Vsaďte na odborníky

Obraťte se na profesionály. Stěhování pián a klavírů nabízí velké množství stěhovacích firem, takže je z čeho vybírat. Příkladem je například firma Stěhování bez dřiny, která má velmi kladné reference ze strany zákazníků, zejména díky svému profesionálnímu a lidskému přístupu k jednotlivým stěhovacím akcím.

Stěhovací firmy mají potřebné vybavení a co je důležité, jsou i pojištěny proti případným škodám. Klavíry a pianina jsou tak v naprostém bezpečí. Vybavení je základem – musíte vědět, jak nástroj zabalit a jaké obalové materiály použít, jak s ním manipulovat, jak jej převážet atd.

S výběrem firmy pro stěhování však neotálejte. Abyste si mohli vybrat tu nejvhodnější firmu pro vaši stěhovací akci, potřebujete vše dopředu naplánovat a mít na to čas. To samé i ze strany stěhovací firmy, sice se pro ni nejedná o větší akci, ale i tak je dobré, aby si mohla vše zařadit do svého pracovního harmonogramu a měla na vás dostatek času, který je pro stěhování pian či jiných nástrojů potřebný.

Napsat komentář