Moderní stěhovací vybavení

Žijeme v moderní době, která neustále přichází s novinkami, které by měly usnadnit náš život a práci. Klasickým příkladem je robotizace, která se týká snad všech oborů. Nejinak tomu je i v oblasti stěhování. Asi každého napadne, jak by takový stěhovací robot měl vypadat, tedy spíše, co by měl umět. A právě o jednom z nich jsme chtěli napsat článek.

Jedná se o stěhovacího robota nebo též schodišťového robota, který nese označení pianoplan. Tedy to je konkrétní značka, možná existují i jiné modely jiných výrobců, ale by se v našem článku zaměříme na tento typ.

Pianoplan

Schodišťový robot významně ulehčuje manipulaci s objemnými předměty zejména v místech, kde je málo prostoru. Z názvu samotného je zřejmé, že je velmi užitečným pomocníkem například při stěhování předmětů na schodišti. Stejně tak je tak trochu šitý na míru pro stěhovací akce, kdy se řeší převoz klavíru či piana a tomu jsou uzpůsobeny i některé jeho funkce.

Ještě pro odlehčení. Při pohledu na tohoto robota jsme si vzpomněli například na scénku z Pelíšků, kdy paní Zázvorková komentuje plastové skleničky slovy „A skláři nebudou mít co žrát“ 🙂 Ale my stěhováci se nebojíme, bereme to pouze jako předmět k ulehčení práce, jako tomu je i v jiných oborech. Vždy musí být někdo, kdo robota řídí a obsluhuje, naloží, převeze… Zkrátka lidi se nahradit v některých případech nedají a to je dobře.

Ukázka stěhování s pianoplanem

Dost bylo slov. Nejlépe si podobnou stěhovací akci představíte, když uvidíte konkrétní ukázku, jak tento stěhovací robot pracuje. Podívejte se na následující videa:

A ještě jedna ukázka ze stěhování piana s pomocí pianoplanu. Co říkáte, není to paráda?

Napsat komentář