Mountfield se stěhuje…

V Hradci Králové se bude nejspíše od příští sezóny hrát opět nejvyšší soutěž. Fotbalisté sice první ligu neudrželi, ale je zde reálná šance na to, že si divácí budou moci spravit chuť a chodit na prvoligový lépe řečeno extraligový hokej. V médiích se objevila zpráva, že HC Mountfield končí v Českých Budějovicích a stěhuje se právě do Hradce Králové.

Pro jednu stranu šílená zpráva. Fanoušci ze dne na den přijdou o svůj milovaný tým, po většinu roku měli možnost sledovat své hráče v akci a odreagovat se na stadionu. A nyní – stěhování do Hradce Králové – už jen ta vzdálenost sama o sobě prakticky znemožňuje, že by za nimi na „domácí“ zápasy cestovali. Důvody, proč ke stěhování dochází se asi mohou lišit podle toho, jaká strana poskytne vyjádření. Pravda bude nejspíše někde na polovině cesty. Jedno je jasné, ke sportu patří peníze a v dnešní době jich je čím dál méně, což ovlivňuje nejen vrcholový sport, ale i soutěže na nižší úrovni, zejména pak mládežnické. Ovšem, jak z toho ven, to je složitý úkol, nejspíše na dlouhou cestu.

Podíváme-li se na to z pohledu hradeckých fanoušků, pak je to zřejmě dobrá zpráva, pokud se do týmu budou moci zapojit i místní hráči. V současné době nevíme, zda se přesune kompletní kádr, nebo se prodá licence a extraligu bude hrát tým Hradce Králové, tak jak na něj byli místní zvyklí v předchozí sezóně, kdy hrál druhou nejvyšší ligu. Uvidíme, jak se celá situace bude dále vyvíjet.

Omlouvám se, že je to tak trochu mimo naše odvětví, ale ve skutečnosti vlastně o stěhování jde a je to zpráva, která se týká mnoha našich návštěvníků, ať už z Českých Budějovic, nebo z Hradce Králové.

Doufejme, že to přinese pozitiva po sportovní stránce…