Nebojte se stěhování

Když se zamyslíte a vzpomenete si na své stěhování. Jaké byly vaše pocity? Měli jste strach, obavy, nebo jste naopak byli v klidu a ničím se nestresovali. Reakce lidí na tuto životní zkušenost jsou různé. Rád se asi stěhuje málokdo, ale když už taková situace nastane, je třeba se jí postavit čelem a rozhodně se ničeho nebát, protože je to zbytečné. Pokud má někdo negativní zkušenosti, je to většinou z důvodu, že stěhoval sám a neměl vše dostatečně připravené a naplánované. A to je chyba!

Lokalita

Prvním předpokladem je, že znáte jak místo nakládky, tak i vykládky. Tyto informace jsou stěžejní pro naplánování stěhovací akce. Jen upozorňujeme, že máme na mysli stěhování s pomocí odborné firmy. To je totiž cesta, jak se stěhovat bez stresu. Stěhováci vám připraví nabídku na míru, právě s ohledem na to, odkud kam se stěhuje a samozřejmě, co vše se bude stěhovat. Podle toho se totiž určí velikost vozidla a počet pracovníků, kteří se stěhovací akce zúčastní.

Znalost lokality není jen o kilometrech. Kvalitní stěhovací firma si tato místa dostatečně prohlédne ještě před samotnou akcí, aby eliminovala případné komplikace. Případně se vás na vše dotáže telefonicky či emailem. Jsou akce, kde obhlídka není nutná, pokud stěhováci vědí, na co a jak se ptát, aby jim to klient vše popsal (firmy s dlouholetými zkušenostmi z vás opravdu v dobrém slova smyslu dostanou vše, co potřebují během jednoho telefonátu).

Termín

Další důležitou proměnnou stěhovací akce je termín. Již při prvním plánování na straně zákazníka je třeba si připravit několik variant resp. termínů, kdy byste se chtěli stěhovat. Poté oslovíte firmu či firmy, které by vaší zakázku realizovali a domluvíte se konkrétněji. Pokud je oslovíte s dostatečným předstihem, máte velkou šanci, že se povede akci uskutečnit v tom ideálním termínu, který si přejete. Ale mohou nastat případy, kdy se akce musí posunout. Nebojte se dotázat na stěhování ve večerních hodinách, víkendech či svátcích. Mnoho stěhovacích firem nabízí i tyto služby a ve většině případů zdarma, případně s minimálním navýšením ceny. Vám to naopak ušetří starosti, pokud byste si např. museli brát volno z práce atp.

Co se bude stěhovat

Asi posledním bodem je to, abyste měli dopředu jasno, co vše se bude stěhovat. Na poslední chvíli si můžete třeba ještě na něco vzpomenout, ale to by již měly být spíše výjimky. Stěhováci vás za to rozhodně „trestat“ nebudou, pouze musíte počítat se zdržením v závislosti  na tom, jak moc se vaše požadavky změnili. Co by bylo horší, když byste si např. během akce rozmysleli, že místo vykládky není Praha, ale třeba Liberec 🙂 Ikdyž i to profesionální stěhovací firma dokáže zajistit. Když už jsme zmínili Liberec, tak doporučujeme firmu Stěhování bez dřiny a její službu http://www.stehovanibezdriny.cz/stehovani-liberec.php.

Napsat komentář