Příprava stěhovací akce

Příprava stěhovací akce by se neměla podcenit a vždy je třeba ji započít s dostatečným předstihem, aby se na nic nezapomnělo a nic se neuspěchalo. Toto pravidlo platí, jak v případě, kdy si chcete vše pořešit vlastními silami, tak i v případě, kdy hodláte stěhovací akci zadat profesionální stěhovací firmě. Nedostatečné plánování, přípravy a čas vedou pouze k problémům a zbytečnému stresu.

Většina lidí si myslí, že stěhování není nic složitého a že vše zvládnou sami, vždyť máme ve svém okolí tolik známých, kteří rádi pomohou… Otázkou ale je, za jakou cenu, zvláště v případech, kdy často není k dispozici potřebné stěhovací vybavení. Pak hrozí nejen poškození stěhovaného vybavení, ale v horším případě i zdravotní problémy, nejčastěji se zády z důvodu nesprávné manipulace.

Co tedy vše připravit, aby stěhovací akce dopadla pokud možno bez jakýchkoliv komplikací? Pojďme si to ukázat na „konkrétní“ akci, např. na stěhování Hradec Králové (nakládka) – Pardubice (vykládka).

V prvé řadě si pečlivě projděte jak místo nakládky, tak i vykládky, abyste zjistili, zda se stěhované vybavení bez problémů přenese všemi dveřmi. Pokud ne, pak je třeba řešit buď demontáž, v horším případě i stavební úpravy.

Zároveň je třeba si určit přesný termín stěhovací akce, zdůrazňujeme, že s dostatečným předstihem. K tomuto datu směřujte i nábor pracovních sil (předpokládáme variantu, kdy si chcete vše řešit sami, tedy bez pomoci stěhovací firmy). Budou-li se stěhovat těžké či rozměrné věci, zajistěte si dostatečný počet pracovníků.

Odhadněte objem stěhovaného vybavení a dle toho si zajistěte potřebné vozidlo. Podle druhu stěhovaného vybavení si připravte potřebný obalový materiál (krabice, deky…).

Zjistěte si, zda nejsou na trase nějaké objížďky, které by mohly stěhovací akci zkomplikovat. V místě nakládky i vykládky mějte zajištěn i parkovací prostor!

To jsou asi ty nejzákladnější věci, které je třeba řešit, aby se stěhovací akce zdařila. Pak už si jen můžete říci, že akce Stěhování Pardubice, je zdárně hotová a můžete si užívat nového bydliště.

Napsat komentář