Stěhování bytu v Liberci

Situace v životě se neustále mění. A změny s sebou často přináší i nutnost přestěhování se do nového bydliště. Podobná situace se stala i mně. Žila jsem s rodinou v menšímu bytu 3+1 v Liberci, nic nám nechybělo, a tak nás ani nenapadlo, že bychom se měli stěhovat někam jinam. Vše ale změnilo povýšení manžela a jeho přesunutí do Prahy…

Z Liberce do Prahy

Dlouho jsme se rozmýšleli, zda zůstat v Liberci s tím, že manžel bude přes týden pryč. Nebo druhá varianta, že se pokusím si sehnat místo v Praze i já a celá rodina se do Prahy přestěhuje. Vzhledem k tomu, že náš syn je již dospělého věku a žil si tak trochu po svém, tak se jeho změna až tak netýkala. V klidu jsme to s ním probrali a on se rozhodl zůstat v Liberci, s tím, že zůstane v našem bytě, který jsme nechtěli prodávat z důvodu, že jsme se stěhovali do služebního bytu v Praze a nikdy nevíte, jak to s prací je a řešit v budoucnu po případné ztrátě služebního bytu, že nemáme kam jít, se nám nechtělo.

Naštěstí na vše byl dostatek času, takže když jsme měli sami jasno, jak to s námi bude, mohli jsme začít řešit i samotné stěhování. Část vybavení samozřejmě zůstala v bytě, aby syn nemusel shánět veškeré vybavení znovu, ale dost věcí jsme si chtěli přestěhovat do Prahy. Manžel je časově zaneprázdněný a já sama nic stěhovat nechtěla, takže jsme se rozhodli, že to vyřešíme skrze stěhovací společnost. Na doporučení od známé jsme kontaktovali společnost Stěhování bez dřiny. Již od prvního kontaktu jsme věděli, že jsme ve správných rukou. Pán na telefonu nám vše vysvětlil, dotázal se i na věci, které by nás sami nikdy nenapadly řešit. Nabídl nám i možnost osobní obhlídky, ale po vzájemné domluvě jsme tak neučinili s tím, že je vše jasné.

Po schválení cenové kalkulace a termínu jsme se pustili do příprav.

Kulový blesk: Liberec-Praha

Nastal den D. Setkali jsme se samozřejmě v Liberci. Stěhováci dorazili včas, tak jak bylo slíbeno. Se vším si poradili a zanedlouho měli naloženo ve svém nákladním vozidle a mohlo se vyrazit. Pan majitel mi nabídnul, že s ním mohu jet jeho vozem, do které se ještě naložily nějaké drobnosti v krabicích, tak jsem toho využila. Manžel měl stejně auto v práci a druhé potřeboval syn. Po cestě jsme si příjemně popovídali, takže to rychle uteklo a už jsme byli v Praze na místě vykládky.

I zde vše proběhlo hladce, takže jsme byli spokojení a to i s cenou, která se od původní nabídky nezměnila. V takových případech se člověk opravdu stěhování bát nemusí a platí i to, co má námi objednaná firma v názvu, tedy že to vše bylo bez dřiny, tedy té naší 🙂

Napsat komentář