Stěhovat, nebo vyhodit?

Nadpis článku vás možná trochu klame a říkáte si, čemu se to chceme dnes věnovat. Nebojte, nemáme na mysli nějaké řešení manželské krize. Onu otázku v nadpisu myslíme pro chvíle, kdy se při plánovaným stěhováním rozhodujete, který nábytek resp. vybavení si ponecháte a budete jej chtít převést do nového bydliště a naopak, který nábytek již nechcete a bude určen k likvidaci.

Jé, to by se nám určitě ještě hodilo…

Řeší se to v rámci snad každé stěhovací akce, která souvisí se stěhováním bytů, rodinných domů či půdních prostor. Lidé často objeví věci, o kterých dlouhá léta nevěděli a nepotřebovali je, ale v okamžiku, kdy mají rozhodnout, zda se budou stěhovat nebo ne, tak najednou začínají přemýšlet nad tím, že by byla škoda si to nenechat a že to určitě musí být i v novém bydlišti. Nechceme nikomu radit, ale právě podobný přístup pak má za následek jediné a to, že hned od začátku máte v novém bytě či domě hromadu zbytečných věcí, o kterých za dalších pár měsíců opět nebudete ani vědět. Takže naše doporučení v tomto směru je, že pokud na něco podobného narazíte a delší dobu jste to nepotřebovali, co víc, ani jste už nevěděli, že to máte, tak to do seznamu stěhovaného vybavení rozhodně nepřipisujte.

Se stěhovací firmou se pouze domluvte a jasně si specifikujte, které věci se mají naložit a přestěhovat a zároveň udělejte seznam věcí k likvidaci. Většina firem z oblasti stěhování zajistí buď vyklizení do přistavěného kontejneru, případně s pomocí vlastní dopravy naloží nechtěné vybavení a převeze je na oficiální skládku či sběrný dvůr, podle toho, jak bude domluveno a co je samozřejmě v souladu se zákony.

Likvidaci nábytku si dobře rozmyslete

Pokud se rozhodnete, že některý nábytek již nepotřebujete, pak je třeba o tom být přesvědčen na 100%. Zkrátka, co jednou odložíte, tak už se k tomu nevracejte. A rozhodně se nesnažte zjišťovat, co se s takovým odloženým nábytkem stalo. Přecijen k němu můžete mít citový vztah a dívat se pak například na jeho konec v této podobě:

To by se vám asi moc nelíbilo, že? Ale to tak trošku přeháníme. Lepší cestou je, pokud je nábytek ještě použitelný, jej někomu darovat, případně se řeší jeho odvoz do sběrného dvoru, což vám vaši stěhováci rovněž jsou schopni zajistit.

Napsat komentář