Stěhujeme se do podnájmu

V dnešní době hlavně mladí lidé nemají moc možností jak sami bydlet. Pokud nepaříte mezi těch pár šťastných, kteří mají bohaté rodiče, miliony na svém kontě, nebo nepodědili po prarodičích nějaký ten byt či dům, nezbývá vám nic jiného než si pronajmout byt.

Z finančního pohledu je výhodnější investovat do nákupu vlastní nemovitosti nebo bytu, než si jej pronajímat. Lze si sehnat podnájem, který nemusí být až tak finančně náročný a to v těchto případech:

  1. chcete se odstěhovat do nového města
  2. potřeba rychle se přestěhovat
  3. víte, že v nejbližší době se budete stěhovat jinam
  4. nechcete se starat o nemovitost
  5. nejste si jisti budoucností

Pronájem bytu má svá výhody. Jimi jsou hlavně rychlost a jednoduchost. Do podnájmu se můžete prakticky hned nastěhovat, než u bytu, který kupujete na celý život.

Shánět si podnájem je také daleko jednodušší. Pátrat můžete sami, nebo oslovit realitní kancelář. Spousta nabídek je na internetu, kde se domluvíte přímo s majiteli bytu a vše jde rychleji a bez zbytečného papírování, nebo záloh navíc.

Před samotným stěhováním se doporučuje vytvořit s majitelem nemovitosti nájemní smlouvu, kde budou stanovený podmínky pro obě strany, cena nájemného, stavy měřících přístrojů na vodu, elektřinu, teplo, plyn. A také doba trvání podnájmu s možností prodloužení.

Napsat komentář