Užitečná pomůcka pro domácí stěhování

Dnes trošku z jiného soudku. Nebudeme se věnovat tématice stěhování jako takové, ale chceme zde upozornit na jednu „vychytávku“, na kterou jsme narazili na internetu. Jen dopředu upozorňujeme, že s ní nemáme (alespoň prozatím) žádné vlastní zkušenosti, pouze jsme shlédli několik videí na internetu. Oč se jedná? Jsou situace, kdy není zrovna efektivní volat stěhováky, například když chcete posunout pár kusů nábytku kvůli úklidu, nebo malování…

Stěhovací podložka

Ale když na to jste sám resp. sama, tak to může být hodně složitá záležitost. Pokud byste ale měli k dispozici stěhovací pomůcku, kterou si můžete prohlédnout na přiloženém videu, určitě by to bylo mnohem jednodušší. U předmětů, které nejsou těžké a dokážete je sami bez problémů nadzvednout, jen položít pod nohy jednotlivé „stěhovací“ podložky a poté již můžete s nábytkem libovolně manipulovat. Dle záběrů toto funguje jak na hladké podlaze, tak i třeba na koberci.

Osobní zkušenost?

U těžších kusů nábytku pak využijete „hever“, kterým si nábytek nadzvednete a díky tomu pod něj můžete opět vložit již zmíněné podložky. Jak jsme již uvedli, takto na videích to vypadá velmi zajímavě a jednodušše, ale těžko říci, jestli je taková i skutečnost. Jestli to opravdu funguje na všech površích, co všechno to vydrží atp. Každopádně je to věc, kterou stojí za to vyzkoušet, tedy za předpokladu, že se dá něco podobného sehnat i v našich končinách, to jsme prozatím nezjišťovali. Přecijen pro naši stěhovací činnost to není podstatné, protože my stěhujeme zcela jiným způsobem. Ale to je dáno tím, že tato pomůcka neslouží pro stěhováky, ale pro jednotlivce, kteří by sami s podobným přesunem nábytku v bytě či domě dlouho bojovali.

Jak to vypadá v praxi?

O čem je vlastně řeč? Abyste měli představu, co konkrétně máme na mysli, tak se podívejte na následující video, kde je to představeno na několika konkrétních případech.

Napsat komentář