Velký přelet – stěhování letadla

Minulý týden se v naší republice odehrála jedna velice zajímavá stěhovací akce. O co se jednalo? Říká vám něco pojem Velký přelet? Pokud ne, tak vám to upřesníme. Jednalo se o akci, jejímž cílem byla záchrana tehdejšího vládního letounu TU-154, který se proslavil nejvíce tím, když s ním přiletěli naši zlatí hoši z Nagana. Od té doby se mu často říkalo Naganský expres. A právě minulý týden byl zajištěn jeho přesun z kbelského letiště do leteckého muzea v Kunovicích.

Stěhování s sebou přineslo velký zájem občanů, kteří obklopili plánovanou trasu a čekali, kdy kolem nich tento letoun pojede. Ještě více obklopená byla odstavná místa, kde letou přečkával do dalšího dne, kdy stěhování pokračovalo. Možná, že jste i vy byli přímo u toho. Když se podíváte na internet, tak na něm koluje velké množství fotografií a videí, které zachycují stěhovací akci, případně i to, jak se letoun připravoval na svůj poslední „let“ = přesun.

https://youtu.be/cOADgsF9NvE

I toto je krásná ukázka toho, že stěhovat je možné opravdu všechno, když na to přijde, tak i letadlo. Samozřejmě, že to s sebou přináší důkladné přípravy a různá omezení, ale důležité je to, že to lze. Zkrátka všechno jde, když se chce. A kdo tomu nevěří, ten má v životě smůlu. Ti ostatní jsou na dobré cestě dosáhnout svých cílů a přání.

Je určitě dobře, že se tento letoun podařilo zachránit a že bude součástí leteckého muzea, jistě si to zaslouží, protože Nagano bylo je a bude důležitou součástí historie naší republiky.

Napsat komentář