Vyklidit a přestěhovat

Už se to nedalo déle vydržet. Bydleli jsme v Liberci v menším bytě a ačkoliv jsme to dlouho odkládali, byl čas se přestěhovat do něčeho většího. Jenže dlouhou dobu nebylo nic adekvátního k mání. Naštěstí jsme ale v inzerátu objevili větší bytovou jednotku, která by nám zcela vyhovovala, navíc v Liberci, což byla také jedna z podmínek. Nový byt se nám zalíbil, tak jsme začali plánovat naši akci „kulový blesk“ aneb stěhování bytu v Liberci.

Stěhování bez dřiny se nám líbilo

To, že si nebudeme stěhovat sami, jsme věděli od začátku. Kromě přestěhování vybavení jsme totiž chtěli i vyklidit některé již nepotřebné věci a ty nechat odvézt do sběrného dvoru. Takže práce moc a my věděli, že v tomto případě se spíše vyplatí svěřit celou akci do rukou odborníků. Protože jsme věděli, že se nedávno stěhovali naši známí a také si na to objednali firmu, tak jsme je kontaktovali, zda byli spokojeni a jestli by nám firmu doporučili. Po konzultaci s nimi jsme měli jasno. V tomto jim důvěřujeme a určitě by nám neposlali domů někoho, s kým sami nebyli spokojení. Naše volba tedy padla na firmu Stěhování bez dřiny. Ono popravdě i ten název se nám zalíbil a nyní zpětně víme, že to tak je resp. pro nás. Pracovníci firmy se přecijen zapotit museli 🙂

Vše podle plánu

S firmou jsme se spojili, řekli jim naše požadavky, přání a představy a společně jsme vše s dostatečným předstihem naplánovali. Včetně toho, aby bylo možné odvézt nepotřebné vybavení do již zmíněného sběrného dvoru v Liberci. Tak jak jsme se domluvili, tak to i bylo. Pracovníci firmy dorazili na stěhování včas a ihned se dali do práce, my byli pouze jakýsi „stěhovací dozor“. Drobné věci jsme měli připraveny v krabicích, ostatní záležitosti již pořešili stěhováci, kteří si přivezli potřebné obalové materiály.

Vybavení, které jsme chtěli přestěhovat postupně nanosili do stěhovacího vozidla a zajistili proti poškození při převozu. Druhá parta zajistila odvoz vyklizených věcí do sběrného dvora a mohlo se vyrazit na místo vykládky.

V novém bytě nám stěhováci umístili veškeré věci přesně tak, jak jsme jim ukázali. Zkrátka vše proběhlo v pořádku dle plánu a bez dřiny. Ještě jednou děkujeme moc za skvěle odvedenou práci a zejména za ten přátelský přístup, který se dnes až tak moc nevidí.

Napsat komentář