Zase to piano

Máte rádi hudbu? Vlastníte doma klasické akustické piano nebo moderní digitální domácí piano? Právě tento typ hudebních nástrojů je poněkud oříškem v případě, kdy se chystáte stěhovat. Samozřejmě, že pokud s tímto typem stěhovací akce má někdo předešlé zkušenosti, značně se eliminují možná rizika.

Jako na pódiu

Zkrátka vše je potřeba důkladně naplánovat. Vždyť se jedná o cenný hudební nástroj. Takové klasické křídlo se může vyšplhat až na cenu přes milion korun a více. Ve všech případech, kdy se stěhuje hudební nástroj větších rozměrů, je třeba velké opatrnosti. Dopředu si projít trasu v domě či bytě, kudy se nástroj ponese. Tím se zjistí, zda se všude projde bez komplikací atp. Zároveň je třeba zajistit dostatečné obalové materiály, aby bylo piano v maximálním bezpečí. To samé platí i při převozu. Ve stěhovacím vozidle se musí cítit piano jako na pódiu, tedy v maximálním bezpečí. Při převozu se nesmí hýbat, ani do ničeho narážet. Zároveň pokud se stěhuje s pianem i více věcí, musí se zajistit to, aby nic nepřišlo do kontaktu s pianem.

Stejný postup, jaký se aplikuje v místě nakládky, je třeba řešit i v místě vykládky. I zde se musí dopředu zjistit, zda je vybrána správná „stěhovací cesta“ a nikde nedojde k zádrhelu, který by mohl ohrozit stěhovaný hudební nástroj.

Rozhodují detaily

V těchto případech rozhodně doporučujeme kontaktovat odbornou firmu a nepokoušet se piano stěhovat sami. Mohlo by to mít následky, které jsou nevratné a to jistě nechcete. Neradi bychom strašili, ale přeci jen, nikdy nevíte, co se může stát a ve většině případů nemáte k dispozici vše potřebné, jako profesionální stěhovací firma. Často se jedná o detaily, ale právě tyto detaily rozhodují o tom, jak se daná stěhovací akce podaří.

Napsat komentář