A jsme opět v karanténě…

Lockdown – slovíčko, které je v současné době jedno z nejvíce používanějších a které nám rozhodně nepřináší mnoho úsměvů na tváři. Druhá vlna koronavirové epidemie nabrala na síle a podobně jako na jaře i nyní jsme v karanténě dané novými vládními opatřeními s platností od 22.10.2020.

Toto se už jistě nezmění a nyní se řeší zejména to, na jak dlouho toto opatření bude nastoleno. Ačkoliv se uvádí, že by to mělo být na následujících 14 dní do cca 3.11.2020, je třeba to brát s velkou rezervou, což ukázalo několik posledních týdnů a poněkud rozdílné názory vládních zmocněnců někdy i během jednoho dne.

Myslete na své zdraví

Určitě je dobré se vyhýbat místům, kde by hrozila nákaza novým virem. Na druhou stranu je potřeba myslet i na to, že je třeba se hýbat, takže uzavřít se zcela jen doma na delší dobu také není tím pravým ořechovým.

Pokud to jen trošku jde a dodržíte současná nařízení, nebojte se vyrazit alespoň na procházku do lesa či na jiná méně navštěvovaná místa.

Situace se mění každým dnem. Máte-li ve svém okolí známé či rodinné příslušníky v nejohroženější věkové skupině, zkuste jim toto období usnadnit. Například nákupem jídla a pití, telefonátem… Osobní návštěvy spíše odkládejte, aby nedošlo k nechtěnému přenosu viru.

Závěrem vám všem přejeme hodně zdraví a sil do boje s tímto neznámým koronavirem. Důležité je zachovat chladnou hlavu a neupadnout do stresu a depresí, ačkoli nám to média a politická reprezentace ne zrovna ulehčují…

Ať nejsme pouze pesimističtí… Podívejte se na video, co vše je možné zažít v karanténě 🙂

Napsat komentář