Jak se úspěšně přestěhovat

Stěhování je proces, který během svého života zažije každý z nás. U některých aktivnějších spoluobčanů je to i několikrát za život. Důvodů pro změnu svého bydliště je více. Jako první z nich nás jistě napadne nová pracovní příležitost. Mezi další se pak řadí životní láska, stěhování za školou a další důvody, ať už příjemné či nepříjemné…

Ať už je to jakkoliv, většina lidí stěhování bez nadsázky nenávidí. Tato averze je však dána zejména kvůli tomu, že lidé mají negativní zkušenosti se stěhováním bez využití profesionální firmy. Pokud stěhujete sami, je více než pravděpodobné, že využíváte nesprávných postupů, které Vám mohou v lepším případě přivodit ztráty na stěhovaném nábytku, v horším případě Vám poškodí zdraví do dalších let (nejčastěji bolesti zad). Obvykle přeceníte své síly a bez kvalitního stěhovacího vybavení přenášíte těžké předměty, což je špatně.

Pokud se tomuto chcete vyvarovat, pak doporučujeme oslovit profesionální stěhovací firmu, která má bohaté zkušenosti, proškolený personál a kvalitní stěhovací vybavení pro každou příležitost (stěhování bytu, těžkých předmětů, piana, stěhování archivů, hradů, zámků, nemocnic atd.).

Postup je jednoduchý, ale na jednu věc nezapomínejte. Vše je třeba mít důkladně naplánované, proto s poptávkou neotálejte. Čím dříve oslovíte konkrétní stěhovací firmu, tím lépe. Ve většině případů je nutná osobní obhlídka stěhovaných prostor, aby se minimalizovaly problémy při konkrétní stěhovací akci (nedostatečný prostor, úzké dveře atd.). Zároveň Vám firma dopředu stanoví cenovou kalkulaci a v klidu bez stresu se domluvíte na konkrétním termínu, který bude vyhovovat oběma stranám.

Výhodou je, že stěhovací firmy působí prakticky po celé České republice. U větších firem jsou to jednotlivé pobočky, případně je možné využít menších lokálních firem, zde je však třeba si důkladně zjistit, jaké vybavení vlastní a nejlépe se poptat v okolí, jaké s nimi mají zkušenosti.

Stěhování Hradec Králové, Trutnov, Turnov, Jičín, stěhování Pardubice, Liberec, Brno, Jihlava, stěhování Chrudim, Kolín, Jaroměř atd. To je jen zlomek z nabídky služeb firmy Stěhování bez dřiny, která nabízí kompletní stěhovací služby pro domácnosti i firemní klientelu.

Napsat komentář