Jak ušetřit čas a peníze při stěhování?

Stěhování patří k neoblíbeným činnostem, jichž se rádi zbavujeme. V současnosti si můžeme najmout specializovanou stěhovací společnost, která udělá všechno za nás. Ušetříme si tím určitě svůj drahocenný čas, ale řada z nás se ptá: A co peníze?

Kvalitní a důkladná příprava na stěhování dokáže ušetřit spoustu peněz. Na to bychom měli pamatovat a rozhodně nenechávat všechno na poslední chvíli. Platí to i pro výběr solidní stěhovací firmy.

Vlastnímu stěhování by měla předcházet důkladná probírka nábytku, šatů a knihovny, abyste s sebou netahali věci, které byste stejně jednoho krásného dne vyhodili. Přesun těchto věcí do nového domova by stěhování pouze zbytečně prodražil. Velice zajímavou možnost, jak se přestěhovat za příznivé ceny představuje například levné stěhování Praha.

Ilustrační foto: Stěhování Praha

K přestěhování můžete využít přátelskou výpomoc, ale pokud někdo něco rozbije nebo ztratí, jenom těžko můžete požadovat náhradu škody. To v případě stěhovací firmy je to o něčem jiném, protože ta by měla způsobenou škodu uhradit ze svojí pojistky. Dopředu si tedy zjistěte, zda je společnost pojištěná proti způsobené škodě a do jaké výšky je pojištěná.

Některé společnosti nabízí komplexní přestěhování, aniž byste museli hnout prstem. To se samozřejmě prodraží, takže pokud chcete v tomto ohledu ušetřit, měli byste si některé věci udělat sami. Platí to třeba o zabalení různých drobností, porcelánu a knih, což si můžete udělat sami a nepotřebujete na to asistenci odborné firmy. To samozřejmě neplatí v případě, kdy je váš čas dražší, než kolik peněz dáte stěhovací firmě. Peníze můžete ušetřit i vlastní demontáží nábytku.

Jak vybrat vhodnou firmu na stěhování?

Během hledání vhodné společnosti se můžete zkusit spolehnout na reference od přátel nebo známých. Pokud takovou možnost nemáte, využijete pravděpodobně nabídky internetu, kde se také můžete dozvědět potřebné informace o společnosti. A jak tedy zvolit dostatečně solidní stěhovací firmu?

Základním kritériem by tedy měly být zmíněné reference, nicméně některé stěhovací firmy o sobě publikují informace, které nejsou pravdivé, takže je třeba všechno přefiltrovat a podrobit kritickému pohledu. Důležité také je již zmíněné pojištění odpovědnosti za škodu a jeho výše. Velmi důležitá je i orientační nabídka ceny za stěhování, abyste měli dopředu přehled, kolik peněz vlastně za stěhování dáte.

Napsat komentář