Špatné zkušenosti se stěhováky?

Negativní zkušenosti se stěhováním zkrátka mezi lidmi jsou. Důvody mohou být různé. Někdo se stěhoval sám a zkrátka to pro něj bylo fyzicky i psychicky velmi náročné, takže si už nedovede představit, že by se ho to mělo v životě ještě někdy týkat. Pak je tu druhá skupina a to jsou lidé, kteří mají nepříliš dobré zkušenosti se stěhováky. Ano i v naší oblasti se pohybují firmy, které nedělají našemu řemeslu příliš dobré jméno. Ochrana není jednoduchá, ale ani nemožná. Zkrátka, pokud chcete svoji akci svěřit odborníkům, pak vybírejte pečlivě.

Cena není rozhodující

Při výběru firmy, která bude mít na starosti vaši stěhovací akci se nezaměřujte pouze na cenu. Ono v některých případech totiž původně nízká cena oproti konkurenci, po skončení akce vzroste a vy se jen divíte, jaké příplatky tam vlastně ještě byli. Ujistěte se, že nabízené ceny jsou konečné bez skrytých poplatků. Poctivé stěhovací firmy to tak mají a navýšení ceny se v takových případech týká pouze případů, kdy došlo k upravení služeb na základě požadavků zákazníka, což se třeba může stát, že si během akce něco rozmyslíte a budete chtít třeba přestěhovat více, nežli jste původně plánovali.

V den D nikdo nedorazil…

Navýšení ceny po skončení akce je tedy jedním z příkladů špatného chování stěhováků, podotýkáme, že pouze některých. Další negativní zkušenosti pak bývají takové, že jste si objednali stěhováky a oni v daný den nedorazili. I to může být úskalí nízké ceny, která byla pro vás původně rozhodující. Podobné firmy totiž sází na to, že se na nízké ceny naláká velké množství zájemců, a pak není výjimkou, že se na jeden termín naskytne více příležitostí. Samozřejmě akce s vyšší hodnotou pro stěhováky vyhrává a vás to stojí nervy a náklady navíc. I zde platí, že profesionální stěhovací firma vždy dodrží, co bylo sjednáno a to jak cenu, tak i termín akce. Zkušenější firmy si plánují akce s dostatečným předstihem, takže moc dobře vědí, kdy vám mohou co slíbit a rozhodně není v jejich zájmu si poškodit jméno tím, že se na některou zakázku „vykašlou“ a nechají zákazníka na holičkách.

Reference

Ano, to je zkrátka obehraná písnička. Když už vyhledáváte firmu, které svěříte své vybavení, tak si ji pořádně ověřte, nejlépe z referencí vašich známých, nebo se nebojte firmy dotázat na akce z vašeho okolí a kontakty na zákazníky. Už z prvních kontaktů byste zároveň mohli rozpoznat, zda jste se dostali do rukou profesionálů, nebo jen party chlapů, která má auto a hledá nějaké uplatnění. Věřte, že rozdíl rozhodně poznáte.

Přejeme vám klidné stěhování, ať už se rozhodnete pro firmu, nebo své známé a rodinné příslušníky. Vždy dbejte na pečlivou přípravu a bezpečí vás i stěhovaného vybavení.

Napsat komentář