Není obal jako obal

Co tím máme na mysli? Během stěhovacích akcí se často setkáváme s tím, že je třeba konkrétní vybavení nejdříve zabalit a to vhodnou formou, aby nedošlo k jeho poškození. Právě v těchto případech se mohou ukázat dlouholeté zkušenosti v oboru a volba správného obalového materiálu zabrání možným škrábancům, ťuklinám, deformacím…

K těm samozřejmě může dojít při manipulaci na nakládce či vykládce, nebo během převozu. Myslete na to i vy, pokud si budete stěhovací akci zajišťovat sami. Případně se obrátíte na stěhovací firmu, ale vše si budete chtít připravit. Zde je na místě se s firmou dopředu spojit a nechat si v tomto směru poradit. Příprava možná zabere o něco více času, ale věřte, že se to vyplatí.

Ochrana majetku

Obalové a ochranné materiály jsou různého typu, nebudeme je zde popisovat, každý může využívat jiné, ale jejich cíl je vždy stejný. Ochrana vašeho majetku. Uvedeme příklad. Stěhujete třeba dřevěnou skříň. Ano, lze to udělat i bez toho, že se skříň ochrání, ale pokud víte, že se bude stěhovat například na užším schodišti, nebo hrozí poškození hran skříně, je určitě vhodné nějaký obalový materiál použít. Jednak ochráníte skříň samotnou, a pak i okolní věci na cestě, po které budete skříň stěhovat – madla zábradlí, zdi, dveře atp.

Možná nemáte takové vybavení jako profesionální firma, ale základem jsou kartonové krabice, deky, bublinkové folie či podobný typ materiálů, které ve velké části stěhovacích akcí plně dostačují.

Jak již bylo uvedeno. Každá akce je individuální a proto si v případě nejasností nechte poradit od odborníků, nebo jim vaši stěhovací akci svěřte od A do Z. Vy se budete moci věnovat vlastní práci a nestresovat se záležitostmi s přípravou a samotnou realizací stěhovací akce.

Napsat komentář