Není to tak snadné, jak se zdá

Stěhování není tak snadné, jak si mnozí lidé myslí. Často se o tom přesvědčí, až v okamžiku, kdy si sami vyzkouší, jaké to je. Pokud se jedná o přenos pár drobnějších věcí, tak to samozřejmě není tak hrozné, ale u těžkých či rozměrných předmětů už je třeba mít nějaké zkušenosti, vhodné vybavení a dostatek pomocníků. I my jsme si vyzkoušeli, jaké to je, když se stěhují těžká břemena…

Jednalo se o přestěhování několika věcí v ordinaci. Sice jsme si na to zapůjčili i stěhovací vybavení, konkrétně popruhy, ale nikdo z nás s nimi neměl dosud žádné zkušenosti. Navíc jsme na to byli pouze dva. Věci, které se zdají být snadné, ve skutečnosti zase tak jednoduché nebývají. Už jen to, jak si kurty obléknout, nastavit správnou výšku atd. No mohu vámi řici, že bych si podobnou stěhovací akci dlouho vyzkoušet nechtěl a jen jsem si potvrdil, že je opravdu lepší podobné složitější stěhovací akce nechat na profesionály, kteří vědí, co vše k tomu potřebují, jakou pracovní skupinu atd. Nejen, že tím budu mít do budoucna jistotu, že se nábytek nijak nepoškodí, ale rozhodně mě nebudou celý týden bolet záda a to jsme stěhovali v podstatě jen dvě velké skříně, zbylé věci již byly poměrně lehké.

Dělejme co umíme

A o tom všem to je. Každý by měl dělat to, co umí a raději se neplést do věcí, kde nemá dostatečné zkušenosti. Vidina, že se ušetří nějaký ten peníz nemusí být tím pravým ořechovým. Pokud si totiž nevhodnou manipulací při stěhování poškodíte vlastní zdraví či zdraví svých přátel, kteří vám v dobré víře přišli pomoci, tak vás to bude stát mnohem více a v některých případech nebudete moci vykonávat ani vlastní práci… To je samozřejmě ten nejhorší scénář, ale právě z nich je dobré se poučit.

Tím neříkáme, že se máte vrhnout hned na první stěhovací firmu, kterou uvidíte, je dobré si dopředu „prozkoumat terén“ a vybrat takovou firmu, na kterou dostanete dobré refence a bude ochotna se vám naplno věnovat a to v době, kdy to potřebujete hlavně vy. Pak je stěhování „radost“.

Napsat komentář