Proč troškařit..

Jak vypadá klasická stěhovací akce rodinného domu? Připraví se seznam všech věcí, které se budou stěhovat, naplánuje se vhodný termín, zajistí stěhovací parta, vozidlo a hurá na to… Proč se ale držet takto při zemi? Vše přeci může probíhat úplně jinak. Než se pustíme dále, tak pro vyjasnění situace. Článek berte jako nadsázku. Nechali jsme se inspirovat videem, které přikládáme na konci článku.

Místo toho, abychom balili všechny věci do krabic, přenosných boxů a jiných obalových a ochranných materiálů, můžeme k celé záležitosti přistoupit zcela jinak. Ptáte se jak? Co třeba přestěhovat rovnou celý dům? Divíte se? Říkate si, že to je nemožné? Ve většině případů ano, ale jsou domy, kdy to možné je – samozřejmě za pomoci těžké techniky. Jedná se o velmi výjimečné stěhovací akce, ale když se podíváte například na YouTube a zadáte si podobná vyhledávací spojení, naleznete celou řadu ukázek toho, jak probíhá stěhování celého domu. Někdy to lze zvládnout s pomocí lidské síly, jindy je nutná těžká stěhovací technika.

Bylo by to krásné, když by podobná věc šla realizovat častěji, ale z mnoha důvodů to moc reálné není. Přecijen představa, že si někde seženete pouze volný pozemek, na něm vybudujete základy a přestěhujete na něj celý dům, aniž by to mělo vliv na statiku. Ikdyby to bylo jakkoliv proveditelné, náklady na podobnou akci a následné úpravy na místě „vykládky“ by dosahovaly extrémních hodnot. Jiná věc by byla, když by se s podobnou záležitostí počítalo již při výstavbě nových domů – že by byla umožněna jejich mobilita za předem stanovených podmínek… No zůstaňme raději u klasických stěhovacích akcí, co říkáte?

Extrémní stěhování domu

Příklad stěhování celého domu, o kterém jsme se zmiňovali výše, je zachycen níže na videu. Jedná se o velmi náročné stěhování, ať už z pohledu plánování, zabezpeční celé akce, tak i použité stěhovací techniky. Posuďte sami. Kéž bychom byli u toho, musel to být úžasný stěhovací zážitek!

Napsat komentář