Stěhování v bytovém domě

Stěhování bytů je poměrně častou záležitostí mnoha stěhovacích firem. Co je dobré mít dopředu připravené a naplánované? Na co nezapomenout? Zkusili jsme pro vás připravit seznam několika tipů, které se vám mohou v těchto případech hodit. Čeká vás stěhování a chcete na to být připraveni, pak čtěte dále…

Informujte sousedy

Může se to zdát jako zbytečné, ale z několika důvodů je to vhodné a žádoucí. Předně je to slušnost vůči starým a novým sousedům, nesmíme totiž opomenout informovat jak na místě nakládky, tak i vykládky, což samozřejmě platí pro případy, kdy se stěhujete z jednoho bytu do druhého. Zároveň to je taková obrana proti situacím, kdy nic netušící soused v dobré víře raději zavolá policii, že vám někdo krade byt, což se může stát, pokud se stěhuje v neobvyklých hodinách bez vaší účasti.

Zajistěte si parkovací místo

Toto víceméně souvisí s předchozím bodem. Před bytovými domy je často problematické zaparkovat, zvlášť, když potřebujete k východu (pokud možno co nejblíže) přistavit nákladní vozidlo. Pokud si toto neohlídáte dopředu, tak si zbytečně zkomplikujete situaci a celá stěhovací akce se protáhne.

Krabice na drobnosti

Drobné věci je dobré umístit do kartonových krabic či přepravek. Určitě doporučujeme mít v tom takový systém, abyste jasně věděli, co v které krabici je a ideálně i z kterého pokoje. V novém bydlišti to oceníte při vykládce a vyrovnávání věcí do skříní atp. Krabice si například můžete označit barvou nebo číslem, s tím, že si uděláte seznam, z kterého poznáte která barva (číslo) patří k danému pokoji. Př. červená barva, případně č.1 značí ložnici atd.

Schodiště

V závislosti na tom, v jakém patře bydlíte, případně do jakého patra se budete stěhovat, je dobré dopředu ověřit (nejlépe v součinnosti se stěhováky), jestli se veškerý nábytek podaří přestěhovat po schodišti. Po změření se pak rozhodne, zda je nutná demontáž, nebo jiný postup, aby bylo možné vše v pořádku a bezpečně přestěhovat. To samé platí i pro dveře pokojů, vchodové dveře, výtah atd. Určitě nechcete, aby v den stěhování došlo k situaci, že se nábytek z obýváku či jiného pokoje, nedaří prostrčit dveřmi, nebo přenést po schodišti. K tomu je důležité mnohokrát zmiňované plánování stěhovací akce dopředu, ať už stěhujete svépomocí, nebo se stěhovací firmou – ta si toto ohlídá sama resp. potřebné informace s vámi dopředu probere.

Napsat komentář